Zinde kalmak

Dengeli beslenme ile birlikte, size uygun bir düzeyde ve tempoda düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı yaşam tarzının bir parçasıdır.

Egzersiz yapmaya yeni başladıysanız veya bir spor salonuna gitmek istemiyorsanız, sizi harekete geçirecek aşağıda önerilen aktivitelerinden bazılarını deneyin.

Akromegali ile yaşamak

Akromegali ile yaşamanın duygusal, fiziksel ve sosyal zorlukları hakkında bilgiler

Fiziksel olarak zaten oldukça aktifseniz ve düzenli olarak koşuyorsanız veya haftada birkaç kez spor salonuna gidiyorsanız buna devam edin.

İki günde bir egzersiz yaparak veya egzersizleri ve aktiviteleri değişimli olarak yaparak egzersizler arasında dinlenmek için kendinize zaman tanımayın unutmayın.

Elbette egzersiz yapmak istemediğiniz veya akromegalinin eklem ağrısına neden olarak egzersiz yapmanızı zorlaştırdığı ve imkansız hale getirdiği günler olabilir. Böyle bir durumda doktorunuzla konuşun. Doktorunuz, ilaç veya sizin yapabileceğiniz hafif egzersizler önerebilir.

Yeni bir egzersiz planına başlamadan önce veya hangi egzersizleri yapmanız gerektiği konusunda tavsiye istiyorsanız lütfen doktorunuzla veya başka bir sağlık uzmanı ile konuşun.

Bu sayfayı daha sonra başvurmak üzere kaydedin:

Rating: 1.8/5. From 12 votes.
Please wait...

Akromegali ile yaşamak

Akromegali, uzun dönem bir hastalıktır. Akromegali hastalarının tanılarına nasıl uyum sağladıkları ve normal bir yaşam sürmeye nasıl devam ettikleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

İhtiyacınız olan desteği bulun

Destek grupları

Akromegali hakkında bilgi alın

Akromegali SSS

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

Bu yavaş gelişen hastalığın nedenleri ve erken belirtileri ve semptomları dahil akromegali hakkında bilgi edinin

Akromegali hastalarının sorduğu bazı ortak sorulara cevapları okuyun ve dinleyin

 

Akromegali – Bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.