Tedavi Takibi

Akromegali için tıbbi bakımınızn ilk aşamalarında birkaç sağlık uzmanını ziyaret edebilir ve çok sayıda test yaptırabilir, tedavi görebilir ve diğer sağlık değerlendirmelerinden geçebilirsiniz.

Önemli tıbbi bilgilerinizin tümünü tek bir yerde içeren basit bir defter veya dosya tutmanız akromegaliniz hakkındaki önemli bilgileri takip etmenize ve diğerleri ile paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu sayfanın altındaki indirilebilen dokümanı kullanabilirsiniz. Dokümanı düzenleyebileceğiniz, yeniden kaydedebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz bir Word dosyası veya yazdırıp elle tamamlayabileceğiniz salt okunur bir PDF dosyası olarak kullanabilirsiniz.

Tıbbi Bilgiler ve Tedavi İzleme yardımcısını indirin

Bu doküman, unutmamanız gereken bilgileri tek bir yerde kaydetmeniz içindir, resmi veya eksiksiz bir tıbbi kayıt oluşturma amacına yönelik değildir. Size bakım sağlayan çeşitli alanlardaki uzmanlardan oluşan bakım ekibiniz ile paylaşabileceğiniz bir görüşme dokümanı olarak da görev görebilir.

Tıbbi bakımının kaydını neden tutmalıyım?
Richard, yakın zamanda akromegali tanısı konulmuş kişiler için tavsiyelerini anlatıyor
01:32 dk.

Tıbbi bakımınızın kaydını tutmak size iki şekilde yardımcı olabilir.

İlk olarak sizi her yeni bir sağlık uzmanına gittiğinizde başlangıçta temel bilgilerinizi vererek kendinizi tekrar etmekten kurtarır.

İkinci olarak, yaptırdığınız testler ve gördüğünüz tedaviler için bir hatırlatma sağlar ve daha önce yaşamış olduğunuz veya yaşamakta olduğunuz tüm semptomlar veya yan etkilerin bir kaydını tutmanıza olanak sağlar.

Bu hasta ifadesi, yalnızca bu kişinin kendi bakımı hakkındaki görüşlerini yansıtır. Her bireyin durumu kendine özgüdür. Akromegali tanısı ve tedavisi hakkında bilgi ve tavsiye için her zaman bir doktora danışmalısınız.

Hangi bilgileri not almalıyım?

Aşağıdakilerin tek bir yerde veya dokümanda kaydını tutmak faydalı olabilir:nışmalısınız.

Akromegali için tıbbi bakımınızın bir kaydını tutmanıza yardımcı olacak Acromunity Tıbbi Bilgiler ve Tedavi İzleme Yardımcısı’nın bir kopyasını indirin. Bu, en çok size tanı konulduğunda ve ilk tedavi aşamanızda faydalı olabilecek bir şeydir.

Bu sayfayı daha sonra başvurmak üzere kaydedin:

Rating: 1.8/5. From 12 votes.
Please wait...

Akromegali tedavisi

Hipofiz bezi tümörünün çıkarılması için ameliyat, radyoterapi ve vücuttaki büyüme hormonu düzeylerini kontrol eden ilaçlar ve tedavinin amaçları dahil olmak üzere akromegali tedavi seçenekleri hakkında bilgi alın.

Akromegali tedavisi

Hipofiz bezi tümörünün çıkarılması için ameliyat, radyoterapi ve vücuttaki büyüme hormonu düzeylerini kontrol eden ilaçlar ve tedavinin amaçları dahil olmak üzere akromegali tedavi seçenekleri hakkında bilgi alın.

Keşfedin :

İhtiyacınız olan desteği bulun

Faydalı ipuçları ve araçlar

Destek grupları

Akromegali hakkında bilgi alın

Akromegali ile yaşayan diğer hastaların verdiği ipuçları dahil olmak üzere Akromegali ile yaşamınızı kolaylaştıracak faydalı ipuçlarını okuyun

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

Bu yavaş gelişen hastalığın nedenleri ve erken belirtileri ve semptomları dahil akromegali hakkında bilgi edinin

Akromegali – Bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.