Şartlar ve Koşullar

1. Kabul

Acromunity.com.tr web sitesi (“Web Sitesi”), Gen İlaç (bundan sonra iştirakleri ile birlikte “Gen İlaç” olarak anılacaktır) tarafından hazırlanmıştır ve sağlanmaktadır.

Web Sitesine erişim ve Web Sitesinin kullanımı, aşağıdaki Şartlar ve Koşullara ve yürürlükteki tüm yasalara tabidir. Bu Web Sitesine erişerek, sınırlama veya kısıtlama olmadan, bu Şartlar ve Koşulları kabul etmiş olursunuz.

2. Bilgilerin kullanılması

Bu Web Sitesi, akromegali ile yaşayan hastalar için bir hastalık farkındalığı bilgi ve destek web sitesidir. Bu Web Sitesinde sağlanan bilgiler, profesyonel tıbbi tavsiye yerine geçmez, durumunuz için veya ülkenizde geçerli olmayabilir ve eksik olabilir. Tıbbi tavsiye için veya hastalığınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa her zaman doktorunuza danışın.

Bu paragrafta aksi izin verilen durumlar dışında Gen İlaç, bu Web Sitesinde görüntülenen materyalleri kullanımınızın Gen İlaç’a ait veya bağlı olmayan üçüncü tarafların haklarını ihlal etmeyeceğini beyan ve garanti etmez. Yukarıda adı geçen sınırlı yetki dışında, bilgilere ilişkin herhangi bir lisans veya hak, veya Gen İlaç’a veya herhangi bir üçüncü tarafa ait herhangi bir telif hakkı size verilmez ya da bağışlanmaz.

Bu Web Sitesi, Gen İlaç ve/veya diğer taraflara ait özel bilgiler, teknolojiler, ürünler, süreçler ve diğer mülkiyet haklarını içerebilir veya bunlara atıfta bulunabilir. Gen İlaç ve/veya diğer tarafların ticari markalarının, patentlerinin, ticari sırlarının, teknolojilerinin, ürünlerinin, süreçlerinin ve diğer mülkiyet haklarının hiçbirinin lisansı veya hakkı size verilmez ya da bağışlanmaz.

 

3. Sorumluluk reddi

Gen İlaç, bu Web Sitesindeki bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için makul çabayı gösterecektir ancak bu bilgiler hatalı olabilir veya yazım hataları içerebilir. Gen İlaç, önceden haber vermeksizin bu bilgilerde değişiklik, düzeltme ve/veya iyileştirme yapma hakkını saklı tutar. Gen İlaç bu bilgilerin doğruluğuna ilişkin herhangi bir garanti ve taahhüt vermez ve Web Sitesinin içeriğindeki herhangi bir hata veya eksiklikten sorumlu tutulamaz.

TÜM BİLGİLER “OLDUKLARI GİBİ” KULLANILIR. GEN İLAÇ, BU WEB SİTESİNDE YER ALAN BİLGİLERİN EKSİKSİZLİĞİ VEYA DOĞRULUĞU VEYA OLASI KULLANIMLARI HAKKINDA GARANTİ VERMEZ. SONUÇ OLARAK, BU BİLGİLER KULLANICILAR TARAFINDAN KULLANILMADAN ÖNCE DİKKATLİCE DEĞERLENDİRİLMELİDİR. BU BİLGİLERİ KENDİ TAKDİRİNİZE BAĞLI OLARAK VE RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE KULLANABİLİRSİNİZ. YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, GEN İLAÇ, BAŞKA HERHANGİ BİR GEN İLAÇ ŞİRKETİ VE BU WEB SİTESİNİN OLUŞTURULMASI, HAZIRLANMASI VEYA SİZE SUNULMASINDA GÖREV ALAN HERHANGİ DİĞER BİR TARAF, BU SİTEYE ERİŞİM, SİTENİN KULLANILMASI VEYA KULLANILAMAMASINDAN VEYA WEB SİTESİNİN İÇERİĞİNDEKİ HERHANGİ BİR HATA VEYA EKSİKLİKTEN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, ARIZİ, DOLAYLI VEYA CEZAİ HERHANGİ BİR ZARARA İLİŞKİN TÜM GARANTİLERİ VE SORUMLULUKLARI REDDEDER.

Gen İlaç, bilgilere erişmeniz ve bu bilgileri kullanmanız nedeniyle ekipmanınızı veya diğer mülkünüzü etkileyebilecek herhangi bir zarar veya virüslerden dolayı sorumluluk kabul etmez ve bunlardan sorumlu olmayacaktır.

 

4. Kişisel verilerin korunması

   a) Anonim verilerin toplanması

Kimliğinizle ilgili herhangi bir kişisel veri, bilginiz olmadan toplanmaz. Ancak, Web Sitesine eriştiğinizde, belli kullanıcı verileri otomatik olarak toplanır:

  • Kullanıcının IP adresi (internete erişim sağlayan bu adres, kullanıcının bilgisayarına internet hizmet sağlayıcısı tarafından atanır);
  • Kullanıcının Gen İlaç Web Sitesine doğrudan bağlandığı web sitesinin adresi;
  • Kullanıcının Web Sitesini ziyaret tarihi ve saati ve ziyaret ettiği sayfalar;
  • Kullanıcının tarayıcısının yanı sıra işletim sistemi;
  • “Tanımlama bilgileri” (kullanıcının web sayfalarına nasıl eriştiğini, erişme saatini ve sayısını belirleme imkanı sağlar).

Bu nedenle, Gen İlaç bu Web Sitesinde ziyaret ettiğiniz sayfalar ve yaptığınız aramalar gibi anonim kullanıcı verilerini (veya anonim bilgiler) toplar. Bu veriler hiçbir durumda Web Sitesi kullanıcısının kimliğini tanımlamayacağı için anonimdir.

Bu anonim bilgileri, sitelerimizin içeriğini iyileştirmemize ve ziyaretlerinizle ilgili genel istatistikler elde etmemize yardımcı olması için kullanıyoruz. Bu istatistikler üçüncü taraflar tarafından hazırlanabilir, ikincisi gizlilik yükümlülüğüne tabidir.

   b) Tanımlama Bilgilerinin Kullanımı

Tanımlama bilgileri, cihazlarınıza zarar vermeden herhangi bir web sitesine eriştiğinizde bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya başka bir cihaza yerleştirilen küçük veri dosyalarıdır.

Tanım bilgilerini kabul etmeden önce sizi uyarması ya da tanımlama bilgilerini her zaman reddetmesi için gezgininizi yapılandırarak tanımlama bilgilerinin kaydedilmesini engelleyebilirsiniz.

Kendi istediğinize bağlı olarak, Web Sitemizin içeriğini sosyal ağlarda paylaşmanız, bu sitede gördüklerinizi diğer kişilere bildirmeniz veya Web Sitesinin içeriği hakkında kendi fikrinizi dile getirmeniz için Web Sitemizde sosyal ağlarda bulunan sosyal eklentiler veya paylaşım düğmeleri bulunabilir.

Bir sitede sosyal eklentiler bulunması durumunda, bir sosyal ağ kullanıcısı olmanız veya olmamanız fark etmeksizin, sabit diskinizde tarama faaliyetlerinizi izleyen ve ilgi alanlarınızı belirleyen tanımlama bilgileri saklanabilir.

Sosyal ağlar tarafından sitemize yaptığınız ziyaret hakkında bilgi toplamak için kullanılan süreç üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur.

Üçüncü tarafların tanımlama bilgileri oluşturması ve kullanması kendi gizlilik politikalarına tabidir. Bu sosyal eklentileri veya ağları kullanmaya karar vermeden önce, reklamcılık amaçları dahil olmak üzere bu çerezleri nasıl kullanacaklarını ve ilgili eklentiler aracılığıyla ne tür bilgiler toplanabileceğini öğrenmek için üçüncü taraf politika bildirimlerini okumanızı öneririz. Bu gizlilik politikaları, bu ağlarda sahip olduğunuz her bir hesap için gizlilik ayarları dahil olmak üzere sosyal ağlar ile ilgili kararlar verebilmenize imkan sağlamalıdır.

Web Sitesini ilk kullanımınızda tanımlama bilgilerine açık izniniz talep edilmiştir. Ayrıca, tanımlama bilgilerinin kullanımı aracılığıyla açıklanan kişisel verilerinize erişime ve bu verileri değiştirme ve silme hakkına da sahipsiniz. İsterseniz, web tarayıcınızdaki gizlilik ayarlarını değiştirerek tanımlama bilgilerinin bilgisayarınızda saklanmasını reddedebilirsiniz (aşağıya bakın). Bu seçeneği istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Gen İlaç, toplanan kişisel verileri (tanımlama bilgisi) on üç ay boyunca saklayacaktır. Ayrıca, izninize bağlı olarak tercihlerinizin analiz edilmesi amacıyla, görüntülenen sayfaların belirlenmesi, görüntülenme sıklığı ve ziyaretçi sayısını kaydedilmesi, trafik düzenlerinin analiz edilmesi ve en popüler içerik için istatistik oluşturulması için bazı makaleler ve mesajlarımıza üçüncü taraflarca web işaretleri eklenebilir.

Son olarak, ses ve video kayıtları, podcast’ler, web yayınları üçüncü taraf hizmetleri aracılığıyla sağlanır. Olası erişiminiz sırasında ve izninize bağlı olarak, bu üçüncü taraflar en popüler içeriği belirlememize yardımcı olmak üzere sabit diskinize tanımlama bilgileri yerleştirebilir.

Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi http://www.allaboutcookies.org adresinden edinilebilir.

   c) Kişisel verilerin işlenmesi

Kişisel verileriniz yalnızca Gen İlaç’ın meşru çıkarları doğrultusunda işlenecektir.

Web Sitesi aracılığıyla bize yazmanız durumunda, belli kişisel verilerinizi belirtmeniz gerekebilir. Bu kişisel veriler, yalnızca sizinle iletişime geçmek amacıyla en fazla üç yıl süreyle işlenir ve saklanır. Önceden onayınız olmadan üçüncü taraflara hiçbir veri iletilmez.

Yürürlükteki yasa hükümlerine göre, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin ayrıntılarını isteyebilirsiniz. İstenen bilgilerin çoğaltılma maliyetini aşmayacak bir ücret istenebilir. Hakkınızda tutulan bilgilerin bir kopyasını almak isterseniz, lütfen bu sitenin Editörüne yazın veya contact.web@genilac.com adresinden bize e-posta gönderin. Hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir bilginin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen iletişim bilgilerini en kısa sürede bize yazın. Hatalı olan tüm bilgileri derhal düzelteceğiz. Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin silinmesini talep etme, yasal gerekçelerle kişisel bilgilerinizin işlenmesini yukarıdaki iletişim bilgilerinden bize yazarak itiraz etme hakkına sahipsiniz.

   d) Güvenlik

Açıkladığınız kişisel bilgileri korumak için, Gen İlaç güvenlik teknolojisini kullanır. Ancak internet açık bir ağ olduğu için Gen İlaç üçüncü şahısların bu kişisel bilgileri engellemeyeceğini veya saptırmayacağını garanti edemez. Gen İlaç, bu konuda sorumlu tutulamaz.

Gen İlaç, kendisine bağlı olan web sitelerinin, bu Genel Şartlar ve Koşullarda belirtilenlerle aynı kişisel veri koruma önlemlerini uygulayacağını garanti etmez. Bu nedenle, bu web sitelerinde kişisel veriler paylaşırsanız, böyle bir korumanın var olduğundan emin olmalısınız.

 

5. Şartlar ve Koşulların İhlali

Gen İlaç, burada yer alan herhangi bir Şart ve Koşulu ihlal ettiğinizi fark ederse, kullanıcının herhangi bir zamanda ve bildirimde bulunmaksızın Web sitesini kullanmasını önlemek de dahil olmak üzere hemen düzeltici önlemler alabilir. İhlalinizden etkilenmesi veya zarar görmesi halinde, Gen İlaç kendi takdirine bağlı olarak sizden tazminat talep edebilir.

 

6. Revizyonlar

Gen İlaç, bu Şartlar ve Koşulları bu gönderiyi güncelleyerek ve kullanıcıyı uygun yollarla bilgilendirerek (değiştirilmiş versiyon için izninizin istendiği bir e-posta veya Web Sitesinde bir açılır pencere yoluyla) herhangi bir zamanda revize edebilir. Revize edilen Şartlar ve Koşullar, böyle bir güncellemeden sonraki 30 takvim günü içinde yürürlüğe girer. Yeni Şartlar ve Koşulları kabul etmiyorsanız, ilgili e-posta veya açılır pencere tarafından sağlanan mekanizma aracılığıyla bunu belirtmeli ve ardından Web Sitesine erişmeyi ve kullanmayı bırakmalısınız. Sizin için bağlayıcı olan geçerli Şartlar ve Koşulları incelemek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmelisiniz.

Gen İlaç, bu Web Sitesini size veya başka birine karşı yükümlülüğü olmaksızın herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutar. Böyle bir durdurma size önceden bildirilecektir.

 

7. Fikri Mülkiyet

Bu Web Sitesinin içeriği, yürürlükteki fikri mülkiyet hakları tarafından tam olarak korunmaktadır. Bu Web Sitesinde yer alan hiçbir materyal, Gen İlaç’ın önceden yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde çoğaltılamaz, görüntülenemez veya kullanılamaz.

 

8. Bölünebilirlik

Bu Kullanım Şartları ve Koşulları’nın herhangi bir hükmünün geçersiz veya uygulanamaz olması halinde, geçersizliğin veya uygulanamazlığın bu Şartlar ve Koşulların önemli bir koşulu ile ilgili olduğu durumlar dışında, söz konusu geçersizlik veya uygulanamazlık diğer hükümlerinin geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecek; geri kalan hükümler tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

9. Geçerli Kanun

Bu Şartlar ve Koşullar, Web Sitesini kullanımınız, uluslararası özel hukuk hükümleri dışında, Türkiye yasalarına tabidir.

 

10. Anlaşmazlıkların Çözümü

Taraflar tarafından sulh yoluyla çözülemeyen anlaşmazlıklar Türkiye’nin Ankara şehrindeki mahkemelere intikal edilecektir.

 

Son güncelleme tarihi: 4 Ocak 2019

Akromegali – akromegali bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...