Doktorunuzla akromegali hakkında konuşmak

Akromegalinin tanısı ve tedavisinde bir dizi sağlık uzmanı görev alır.

Kime muayene olacağınız, yaşadığınız ülkenin sağlık hizmeti sistemine ve akromegali ile ilişkilendirilen başka bir hastalığınız olup olmadığı gibi kişisel şartlarınıza bağlıdır.

Akromegali tedavisi

Akromegalide tedavi seçenekleri -cerrahi, farmakolojik tedavi ve radyoterapi ve hedefleri ile ilgili içerikleri okuyun

Doktorunuzla konuşmanıza yardımcı olacak 10 ipucu

Bu durumu hayal edin. Doktorunuzun ameliyatından çıkmak üzeresiniz ve sormak istediğiniz bir soruyu hatırladınız. Evde, bir şeyi tam olarak anlamadığınızı veya bir şeyin daha fazla açıklanmasına ihtiyacınız olduğunuzu fark ettiniz.
Soru sormaktan korkmayın. Hiç bir soru saçma değildir. Doktor ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Bu sayfayı daha sonra başvurmak üzere kaydedin

Rating: 1.8/5. From 12 votes.
Please wait...

Akromegali hakkında

bilgi alın

Hipofiz bezi tümörü tarafından salgılanan aşırı büyüme hormonunun bu yavaş gelişen hastalığa nasıl yol açtığı, akromegalinin erken semptomları ve belirtileri dahil olmak üzere akromegali hakkında bilgi edinin.

Akromegali hakkında daha fazla bilgi edinin

Akromegali tanısı

Akromegaliye nasıl tanı konulduğunu ve sağlık uzmanlarının akromegali semptomlarını değerlendirmek için kullanabileceği testleri öğrenin

Akromegali tedavisi

Ameliyat, ilaçlar ve radyoterapi ve tedavinin amaçları dahil olmak üzere akromegali tedavi seçenekleri hakkında bilgi alın

Akromegali SSS

Akromegali hastalarının sorduğu bazı ortak sorulara cevapları okuyun ve dinleyin

Akromegali – Bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.