Akromegaliye uyum sağlamak

Akromegaliye. uyum sağlamanın tanının ilk stresi ve çok sayıda test yaptırmak ve muhtemel bir ameliyat geçirmek zorunda kalınmasından devamlı tedavi gerektirebilecek bir hastalıkla baş etmeyi öğrenmeye kadar pek çok yönü vardır.

Bazı kişiler, kendilerine uzun dönem bir hastalık tanısı konulmasını daha sağlıklı bir yaşam tarzına geçiş için bir sıçrama tahtası olarak kullanır. Bu kişiler, sigarayı bırakabilir, alkol tüketimini azaltabilir ve daha sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak için bilinçli bir çaba gösterebilir.

Genel olarak hayatınıza yönelik olumlu bir tutum benimsemeniz akromegali ile yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacaktır.

Destek grupları

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

Tanınız ile baş etmeyi öğrenmek

Akromegali nedeniyle yaşadığınız fiziksel veya başka değişiklikler, yorgunluk ve ağrıya, kendinizi garip ve çevrenizdekilerden farklı hissetmenize neden olabilir.

Sonunda doğru akromegali tanısı almış olmanız sizi biraz rahatlatsa da, sağlıksız geçen yılların ardından sizi gelecekte bekleyen şeyler konusunda kendinizi stresli veya endişeli hissetmeniz normaldir.

Faydalı olacağını düşünüyorsanız bakım ekibiniz sizin için konsültasyon ayarlayabilir.

Tedavi ile daha iyi hissetmeye başlayacağınızı unutmayın. Ayrıca, hastalık hakkında daha fazla bilgi edinmeniz hayatınızın kontrolünü yeniden elinizi aldığınızı hissetmenizi sağlar.

“Geriye dönüp baktığımda ilk başta tanının ciddiyetini fark edemediğimi görüyorum. İnsana ağır gelebiliyor”

“Benim tanımla baş etme yöntemim ailemi korumaya çalışmaktı.”

Maria, akromegali ile yaşamak

Kendime nasıl yardımcı olabilirim?

Çoğu kişi, hastalıkları ve yönetimi hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeyi faydalı bulur.

Yerel hasta destek grubunuz ile iletişime geçin. Hasta destek grubunuz, sizi benzer durumdaki diğer kişilerle iletişime geçmenizi sağlayabilir ve ayrıca aşağıdaki konularda faydalı tavsiye ve bilgiler ile size yardımcı olabilir:

  • Hayat sigortası ve diğer tip sigortalar (örn. seyahat sigortası) alınması
  • Ücretsiz reçeteler veya tıbbı bakım hakkınız
  • Çalışmak ve işten izin almak
  • Gelecek için plan yapmak
  • Uzun süreli bir hastalıkla seyahat etmek

Bu sayfayı daha sonra başvurmak üzere kaydedin:

Rating: 1.8/5. From 12 votes.
Please wait...

Akromegali ile yaşamak

Akromegali, uzun dönem bir hastalıktır. Akromegali hastalarının tanılarına nasıl uyum sağladıkları ve normal bir yaşam sürmeye nasıl devam ettikleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Akromegali ile yaşamak

Akromegali, uzun dönem bir hastalıktır. Akromegali hastalarının tanılarına nasıl uyum sağladıkları ve normal bir yaşam sürmeye nasıl devam ettikleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Keşfedin :

İhtiyacınız olan desteği bulun

Faydalı ipuçları ve araçlar

Destek grupları

Akromegali hakkında bilgi alın

Akromegali ile yaşayan diğer hastaların verdiği ipuçları dahil olmak üzere Akromegali ile yaşamınızı kolaylaştıracak faydalı ipuçlarını okuyun

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

Bu yavaş gelişen hastalığın nedenleri ve erken belirtileri ve semptomları dahil akromegali hakkında bilgi edinin

Akromegali – Bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.