Akromegali ile seyahat

Akromegali hastası olmanız, seyahat etme yeteneğinizde bir farklılık yaratmamalıdır. Tedavinin ilk aşaması tamamlandığında ve hastalığınız stabilize edildiğinde, tatile çıkmanız veya iş ya da okul gezisine gitmenizin önünde sağlık açısından herhangi bir engel yoktur.

Birkaç haftalık bir tatile çıkacaksanız, doktorunuzla seyahat planlarınız hakkında konuşmanız iyi bir fikir olabilir. Bu, herhangi önemli bir randevuyu kaçırmamanızı sağlayacaktır ve gerekiyorsa doktorunuzdan hastalığınızı ve kullanmakta olduğunu ilaçları açıklayan bir yazı isteyebilirsiniz.

Buradan seyahat sigortası almak ve ilaçla seyahat etmek hakkında bilgi alabilirsiniz.

Destek grupları

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

[mpc_carousel_anything rows=”1″ cols=”1″ gap=”0″ start_at=”1″ item_odd_background_color=”#e95f54″ item_even_background_color=”#e95f54″ mpc_navigation__preset=”mpc_preset_40″ class=”rotatm”]
   

Diğer akromegali hastalarına nasıl bir seyahat tavsiyesi verirsiniz?

“Seyahat etme konusunda, kendimi gerçekten sınırlamıyorum”

Richard’in hikayesini görüntüleyin

Bu hasta ifadesi, yalnızca bu kişinin kendi bakımı hakkındaki görüşlerini yansıtır. Her bireyin durumu kendine özgüdür. Akromegali tanısı ve tedavisi hakkında bilgi ve tavsiye için her zaman bir doktora danışmalısınız.

Richard, akromegali ile seyahat etme hakkında konuşuyor
00:52 dk.
[/mpc_carousel_anything]

Seyahat sigortası edinme

Birkaç gün veya bir hafta veya daha uzun süre için seyahate çıkmayı planlıyorsanız, seyahat sigortası almanız içinizin rahat etmesini sağlayacaktır.

Yalnızca akromegali hastaları değil, kronik hastalıkları olan çoğu kişinin en büyük kaygılarından biri, evden uzaktayken, özellikle başka bir ülkedeyken hastalanırsanız ne olacağıdır.

Bazı sigorta şirketleri, hak talep etme olasılıkları daha yüksek olduğu için kronik hastalıkları olan kişilere seyahat sigortası sunmak istemeyebilir.

Ancak, seyahat sigortası yaptırmanız mümkündür ve hastalanırsanız veya değerli bir şeyinizi kaybederseniz neler olabileceği endişesi olmadan seyahat etmek için ihtiyacınız olan güvenceyi size sağlayabilir.

Seyahatiniz için rezervasyon yaptırmadan önce seçeneklerinizi gözden geçirin ve sigortanızı satın almadan önce en iyi fiyat için çeşitli şirketlerden fiyat istemeye hazırlıklı olun.

Avrupa’da ikamet eden kişiler, ücretsiz Avrupa Sağlık Sigortası Kartı’na başvurma hakkında sahip olabilir. Bu kart, Avrupa Birliği içinde ve belli ülkelerde ihtiyacınız olması halinde hastanede acil tedavi sağlar, ancak bu seyahat sigortası satın almanın bir alternatifi kullanılmamalıdır.

İlaç ile seyahat etmek

Seyahatiniz sırasında ilaç almanız gerekiyorsa aile hekiminizden veya uzman doktorunuzdan ilacın neden reçete edildiği ve ilacı ne sıklıkla almanız gerektiğini açıklayan bir yazı isteyin.

Yanınızda sıvı veya enjeksiyon yoluyla uygulanan bir ilaç taşıyorsanız ve seyahat ederken havaalanı veya taşıyabileceğiniz sıvı miktarını veya iğne gibi kesici nesnelerin taşınmasını sınırlayan benzer başka bir güvenlikten geçiyorsanız bu yazıyı istemeniz özellikle önemlidir.

Seyahatiniz sırasında daha fazla ilaç temin etmeniz gerekiyorsa reçete bilgilerinizi yanınıza alın. İlacın nasıl saklanması gerektiğini kontrol etmek için ilacınız/ilaçlarınızla birlikte verilen kullanma talimatını okuduğunuzdan emin olun.

İlacınızın serin bir yerde saklanması gerekiyorsa, ne kadar süre yolculuk edeceğinizi kontrol edin ve sıcak iklimli bir yere gidiyorsanız tıbbi bir soğutucu torba satın alın.

Bu konuda emin değilseniz, ilaç ile seyahat etme konusunda bakım ekibinizden birine danışın veya yerel hasta destek grubunuzdan yardım isteyin.

Akromegali veya başka bir tıbbi durum için ilaç kullanıyorsanız ve evinizden uzak bir yere, özellikle başka bir ülkeye seyahat ediyorsanız, acil durumlar için yanınızda tıbbi kimlik taşımanız veya tıbbi uyarı künyesi takmanız iyi olacaktır.

Daha sonra okumak için kaydedin:

Rating: 1.8/5. From 12 votes.
Please wait...

Akromegali ile yaşamak

Akromegali, uzun dönem bir hastalıktır. Akromegali hastalarının tanılarına nasıl uyum sağladıkları ve normal bir yaşam sürmeye nasıl devam ettikleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Akromegali ile yaşamak

Akromegali, uzun dönem bir hastalıktır. Akromegali hastalarının tanılarına nasıl uyum sağladıkları ve normal bir yaşam sürmeye nasıl devam ettikleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Keşfedin :

İhtiyacınız olan desteği bulun

 

Faydalı ipuçları ve araçlar

Akromegali ile yaşayan diğer hastaların verdiği ipuçları dahil olmak üzere Akromegali ile yaşamınızı kolaylaştıracak faydalı ipuçlarını okuyun

 

Destek grupları

Katılabileceğiniz yerel faaliyetler ve etkinlikleri öğrenmek için ülkenizde bir akromegali hasta destek grubu bulun

Akromegali hakkında bilgi alın

Bu yavaş gelişen hastalığın nedenleri ve erken belirtileri ve semptomları dahil akromegali hakkında bilgi edinin

Akromegali – Bilgi ve destek ana sayfası


Sağlık hizmetleri tavsiyesine ihtiyacınız varsa veya akromegali tedavisi veya yan etkilerine ilişkin kaygılarınız varsa bir sağlık profesyoneline danışın. Burada verilen bilgiler profesyonel sağlık hizmeti tavsiyelerinin yerini tutmaz. Web sitesinde kullanılan isimler gerçek hasta isimleri değildir. Hakkımızda daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.